TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ AMASYA ŞUBESİ 11. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI!
  • Tarih: 10 Temmuz 2021
  • Yazar:

TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ AMASYA ŞUBESİ 11. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI!

DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLAR,

 

Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi 11.Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Amasya Belediyesi Engelsiz Yaşam Parkında yapılan Genel Kurul Toplantısında Şube Başkanı Emine HİCİN ARSLAN tek aday olup güven tazeleyerek tekrar şube başkanı oldu.

İbrahim KURT, Osman TOK ve Ahmet Hamdi MAYADAĞLI’ nın divan üyelikleri ile yönetim gösterdiği genel kurula yoğun katılım sağlayan üyelerin yanında Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Fatih TAŞBEK, Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şube Başkanı Musa DEMİRYARAR, Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail İLMAZ ile kamu kurum kuruluşları ve çeşitli STK temsilcileri misafir olarak katıldılar. 

Genel Kurula hitaben bir konuşma yapan Emine HİCİN ARSLAN şunları söyledi:

“Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesinin 11.Olağan Genel Kuruluna hepiniz hoş geldiniz. Bilindiği üzere tüm dünya olduğu gibi ülkemiz de bir buçuk seneden beri Covid-19 Corona virüsü belası ile mücadele etmektedir.

Bu salgın dönemi toplumun her kesimini olduğu gibi hem engelli camiasını hem de dernek çalışmaları açısından bizleri de olumsuz etkiledi.

Normal zamanda yapılan faaliyetlerle ve tüm engel gruplarının sorunları ve sıkıntılarına yardımcı olunup çoğu konularda rehberlik ve danışmanlık yapıldığı için arı kovanı gibi çalışan Engelsiz Yaşam Parkı’nın Pandemi tedbirleri çerçevesinde bir süre kapalı kalması, ülke genelinde sosyal faaliyetlerin yasaklanması ile dernek çalışmalarına ara verilmesi bir süre hepimizi evlerimize hapsetti.

Başta devlet büyüklerimiz ve idari amirlerimizin üstün gayretleri ile toplumumuzun hassasiyet göstermesi sonucu çok şükür ki büyük oranda normalleşme tekrardan sağlanmış oldu.

İnanıyorum ki kısa zaman içerisinde inşallah bu salgın belasını tamamen hayatımızdan çıkaracağız.  Görev yaptığımız son dönemi kısaca değerlendirmek gerekirse en başta Kamu Yararına Dernek statüsünde olmanın ağır sorumluluğu yanında engelli camiasına tamamen hakkaniyet ölçüsünde, bulunduğumuz makama liyakati esas tutarak çalışma düsturunu kendimize ilke edindik.

Engellerin sadece beyin ve gönülde olduğunu, bizlerin engellemelerle karşılaşmadığımız sürece hayatın her alanında var olup başarıya ulaşacağımızı bu zamana kadar yaptığımız çalışmalarla ortaya koyduğumuzu düşünüyorum.

İlimizde bulunan bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve sivil toplum örgütleriyle tam bir uyum ve koordinasyon içinde ortak çalışmalar istişareler yaparak her zaman ne yapabiliriz, bu camiaya kalıcı olarak nasıl hizmetler getirebiliriz arayışı içinde bulunuyoruz.

Tabii ki bu çalışmaları faaliyetleri yaparken en başta sizlerden gelen olumlu tepkilerle, üyelerimizin yüzlerinde gördüğümüz takdir dolu samimi ifadeler hasbelkader başarılı olduğumuzun ve hedeflerimizin yolunda doğru adımlar attığımızın göstergesidir.

Halen dernek şubemiz bünyesinde iktisadi işletmemizde tekstil ve galoş üretimi devam etmekte olup salgın sürecinden önce derneğimiz uygulamalı eğitim ve iş atölyesi odamızda Ahşap Boyama ve Vernikleme kursu, Dekoratif Ev Aksesuarları Yapımı kursu, Uygulamalı Tiyatro Eğitimi kursu, A1 ve A2 seviye İngilizce Kursu, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Kursu ve Bağlama kurslarımız eğitim vermekteydi.

Salgın dönemi normalleşme sürecinde ise Ahşap Boyama ve Vernikleme Kursu, Uygulamalı Tiyatro eğitimi ve Bağlama Kurslarımızı Pandemi tedbirleri dahilinde tekrar başlatmış bulunmaktayız. Göreve geldiğimiz gün yaptığımız açıklamada misyonumuza uygun vizyon geliştirerek sürekli gelişime açık, daha aktif ve etkili dernek anlayışı içerinde olacağımızı söylemiştik.

Önümüzde ki üç yıllık dönemde de Allah’ın izniyle daha güzel, daha geniş yelpazede çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettireceğiz.

Bugüne kadar birlikte çalışmaktan büyük zevk ve onur duyduğum çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni oluşturduğumuz ve birazdan onayınıza sunacağımız yeni yönetimde görev alacak arkadaşlarımızı da tebrik ediyor başarılar diliyorum. Kongremizin ilimize camiamıza hayırlar getirmesini diliyor, sizlere de katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı arz ediyorum.” 

Emine Hicin ARSLAN 

Türkiye Sakatlar Derneği Amasya  Şube Başkanı 

 

Etiketler:

,