TSD Orhangazi Şubeden Medikal Destekler İçin Teşekkür !
  • Tarih: 11 Kasım 2020
  • Yazar: BURSA HABER GAZETESİ - 1 Ekim Köşe Yazısı AKIN KARAKIZ

TSD Orhangazi Şubeden Medikal Destekler İçin Teşekkür !

Aslında bu yazıyı salı günü yazacaktım. Çünkü geçen haftada teşekkür yazışmaları vardı. Bu hafta da, bugün de Orhangazi Emrullah Akçay’dan engelli akülü araç bakımı için hem Büyükşehir Belediyesi’ne hem de Nilüfer Belediyesi’ne bir teşekkür geldi.

Bugün ki yazımda onu yazacağım ama ondan önce Emrullah Akçay Orhangazi Belediyesi’nde çalışıyor, hem de Sakatlar Derneği’nin Orhangazi şubesi başkanı ve çok aktif çok hareketli yerel yöneticileri ziyaret ediyor, yerel yöneticiler ile iş birliği yapıyor, yerel yöneticiler ile bağış alıyor bağışları beraber dağıtıyorlar.

Bursa’da toplantı olduğu zaman Bursa’ya geliyor hem aile ve sosyal politikaların toplantılarına geliyor hem de belediyenin toplantılarına geliyor. Bu neden kaynaklanıyor tek ve güçlü olmasından kaynaklanıyor. Aynı zaman da belediye de yani Orhangazi Belediyesi Koordinasyon Merkezi başkanlığını yapıyor Orhangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezinde Koordinatörlük yaparken aynı zamanda Türkiye Sakatlar Derneği Orhangazi Şube Başkanlığını da yapıyor belediye de çalışıyor ama yukarıda da belirttiğim gibi çok aktif bir başkan olduğunu söyleyebilirim.

Bugün Orhangazi Sakatlar Derneği Başkanı Emrullah Akçay’ın Büyükşehir Belediyesine akülü araç için müjde metnini Facebook’da paylaştı. Emrullah’a dedim ki, Emrullah bunu da benden paylaşırsan bende yazmak isterim dedim. Eksik olmasın bana da yolladı ve bende bundan sonraki yazımı bu konuya ayırmak istedim.

 Türkiye Sakatlar Derneği ve Orhangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Emrullah Akçay, yaptığı açıklamada Bursa Büyükşehir Belediyesinin Engelli akülü sandalyelerin tamiri ve bakımı için kurmuş olduğu bakım atölyesi sayesinde engellilerin hayatlarını kolaylaştıran ve sosyal hayata katılabilmeleri için hayati önem taşıyan ve ayak görevini yerine getiren akülü araçlar zaman zaman arızalanınca evlerinden çıkamayan engellilerin sesine kulak veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş a engelli kardeşlerim adına teşekkür ediyorum diyen dernek başkanı Akçay, aynı hizmeti yıllardır   veren Nilüfer Belediyesine ve  Başkanı  Sayın Turgay Erdem’e de tüm kalbimle teşekkür ederek engellilerin hayatlarını kolaylaştıran idarecilerimizden Allah razı olsun yönettikleri şehirde engellilerin yaşadığını unutmadan ,göz ardı etmeden çalışmaları ve proje üretmeleri bizlerin hayata bakışına olumlu yönde etki etmektedir dedi.

 

Akçay, akülü araçları arıza yapan arkadaşlarımızın bizimle irtibata geçmelerini yada 0224 716 21 82 yada 0224 245 15 82  nolu telefonları aramalarını isteyerek Orhangazi Belediyesi engelliler Koordinasyon merkezi birimi aracılığıyla engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak ve sosyal hayata katılmalarını sağlamak için çevre belediyelere örnek çalışmalar yapmaktadır diyerek engelli dostu ödüllü belediye Başkanımız sayın Bekir Aydın a da şükranlarımı sunuyorum dedi.

İnşallah bütün ilçeler Türkiye Sakatlar Derneği Osmangazi Sakatlar Derneği Emrullah Akçay gibi çalışır ve Orhangazi Belediyesine ’de teşekkür etmemiz lazım çünkü engelliler koordinatör merkezi kurduğu için son olarak şu konuyu da değerlendirmek istiyorum Büyükşehir’de Koordinasyon Merkezi kurması gerekirken engelliler müdürlüğünü yaşlı ve engelliler şube müdürlüğünün birleştirilmesinin yanlış olduğuna inanıyorum. Çünkü bir ilçede koordinasyon merkezi varsa Büyükşehir’de de Koordinasyon Merkezi olması lazım hatta bu Koordinasyon Merkezlerinin bir bölümünü ilçelerde yapmamız gerekiyor kısacası Orhangazi’deki gibi büyüyüp te ilçelere yayılmamız lazım biz engelliler olarak bir yere birleştirilmememiz gerektiğine inanıyoruz.

Etiketler:

haber,haberler,