TSD GENEL MERKEZ VE AVCILAR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN "SİYASETTE ENGELLİ TEMSİLİYETİ" PANELİ!
  • Tarih: 17 Mayıs 2022
  • Yazar:

TSD GENEL MERKEZ VE AVCILAR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN "SİYASETTE ENGELLİ TEMSİLİYETİ" PANELİ!

10 / 16 Mayıs Engelliler Haftasında
Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi ve Avcılar Belediyesi İşbirliğiyle düzenlenen
" SİYASETTE ENGELLİ TEMSİLİYETİ" Konulu panelde, engelli bireylerle bir araya gelerek, yaşanılan sorunlar ve siyasete katılım konuları kapsamlıca ele alındı.
Açılış konuşmasını yapan Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Sn. Şükrü BOYRAZ; "Engellilerin mecliste yeterince yer alamaması, meclise seçilen vekillerin, milletin vekili olmak yerine temsilcisi olduğu siyasi partilerde yeterince bu konuya değinmediklerini ifade etti.
İnsanca yaşama kavuşmanın tek yolu, siyasi partilerde söz ve karar sahibi olmaktan geçmektedir. Bu anlamda siyasette engelli temsiliyeti önem kazanmaktadır. 100 kişi de olsa 1000 kişi de olsa, önemli olan nicelik değil, niteliktir. Bir başkası bizleri temsil edemez yaşadığımız sıkıntıları anlatmakta yeterli olamazlar. Bu sebepten siyasi partiler içerisinde mutlaka örgütlenmeliyiz" ifadelerini kullandı.
Televizyoncu Bilgen Öniz' in moderatörlüğündeki panelde,
Avcılar Belediye Başkanı Sn. Turan HANÇERLİ
HDP Milletvekili Sn. Musa PİROĞLU
Deva Partisi GMYK üyesi Sn. İlker ÇELİK
Şişli Belediye Meclis Üyesi Sn. Güler DAĞIDIR
önceki dönem Maltepe B.Meclis Üyesi Sn. Tülay DÜZTAŞ konuşmalarında kendi tecrübelerinden örnekler vererek engellilerin yaşadığı sorunlara ,
__ Siyasette engelli temsiliyetinde kadının ve ailelerin etkisi,
__ Siyasette engelli kotası mutlaka değerlendirilmeli söz ve karar sahibi olunmalı,
__ Örgütlü ve demokratik bir direnç oluşturulmalı,
__ Engellilerle ilgili çıkartılan yasalardaki eksiklik ve yanlışlıklar gibi konuları ele aldılar.
 
TSD Genel Başkanı Sn. Şükrü BOYRAZ; Başta Avcılar Belediye Başkanı Sn. Turan Hançerli olmak üzere, panelde konuşma yapan panelistlere, katılan tüm davetlilere, Avcılar Belediye personellerine, Sivil Toplum Kuruluşlarına, TSD Şube ve üyelerine, sunum yapan TSD Beylikdüzü Şube Başkanı Ahmet BAĞBEKLEYEN' e ve emeği geçen herkese Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi adına teşekkürlerini iletti.

Etiketler:

,