EU _ ARCHERITAGE PROJESİ FİNAL TOPLANTISI İTALYA VERONA'DA GERÇEKLEŞTİ
  • Tarih: 16 Aralık 2021
  • Yazar: BURCU DAĞ

EU _ ARCHERITAGE PROJESİ FİNAL TOPLANTISI İTALYA VERONA'DA GERÇEKLEŞTİ

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Sn. Şükrü BOYRAZ ve Okçuluk alanında Dünya ve Avrupa şampiyonu, milli sporcumuz Burcu DAĞ ile birlikte 10-11-12-13 Aralık 2021 tarihleri arasında, Uşak Belediyesi ile ortak düzenlenmiş olan, Avrupa birliği proje kapsamında geleneksel OKÇULUK (EU _ ARCHERITAGE) Projesinin final toplantısı için, İtalya'nın Verona şehrinde, proje ortakları ile bir araya geldiler.

EU _ ARCHERITAGE projesi, hem Avrupa 2020 stratejisi hemde 2018 Avrupa kültürel miras yılı dahilinde, ihtiyaçları açıklanan konulara yönelik belirlenmiş hedefle hazırlanmış bir projedir. EU _ ARCHERITAGE projesinin özel hedefi “Engelli yetişkinlerin, geleneksel okçuluk sporu ve kültürüne yönelik yeni beceriler kazandırılması aracılıyla, fiziksel ve sosyal kapasitelerinin arttırılması ve kapsayıcı büyüme için sosyal uyumlarının geliştirilmesi ve AB’de geleneksel okçuluk kültürel mirasının farkındalığının arttırılması “dır. Proje özel hedefi gerçekleştiğinde, proje genel hedefi olan “Avrupa’da uyumlu bir toplum ve kapsayıcı büyümenin sağlanması” hedefine katkı sağlamıştır.

Proje süresince Türkiye, İrlanda, Macaristan, İsveç son olarak İtalya’da bir araya gelinmiştir.

Final Toplantısı yapılan İtalya’da Tüm ortaklar katılım sağlamış Türkiye ekibi olarak Türkiye sakatlar derneği Genel başkanı Şükrü BOYRAZ, Milli okçu Burcu DAĞ, Proje koordinatörü Gülay GÜREL, Geleneksel okçuluk antrenörleri Murat ÖZEL ve Ayhan ÜRKÜNDAĞ katılım sağlamışlardır.

Oldukça verimli geçen toplantının ardından tüm katılımcılara sertifikaları takdim edildi. Ardından katılımcılar birbirlerine teşekkürlerini iletip memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.

Etiketler:

,