ENGELLİ MAAŞI ALANLARA ELEKTRİK VE SU İNDİRİMİ
  • Tarih: 15 Ocak 2021
  • Yazar:

ENGELLİ MAAŞI ALANLARA ELEKTRİK VE SU İNDİRİMİ

Türkiye Sakatlar Derneği ve Orhangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Emrullah Akçay yaptığı açıklamada ;

2022 Sayılı kanuna göre maaş alan engelliler,18 yaş altı engelli yakını maaşı alanlar,65 yaş maaşı alanlara devletimizin sağladığı elektrik indiriminden yararlanabilmeleri için faturalarını  mutlaka  PTT şubelerinden ödemeleri gerekmektedir dedi.

 Ödeme yaparken yanlarında faturalarının dışında  hiçbir belge yada rapor getirmelerine gerek olmadığını belirten AKÇAY, hanede yaşayan kişi sayısına göre fatura tutarından 1ve 2 Kişi için  ;56 TL,3 Kişi;75 TL, 4 kişi;93 TL . 5Kişi ;112 TL indirim uygulanacaktır dedi.

 Evde bakım maaşı alanlar ya da emekli olan engellilerin bu haktan yararlanamayacağını belirten Dernek başkanı Emrullah AKÇAY,

 Engellilerin ayrıca BUSKİ nin sağladığı su indiriminden de % 50 indiriminden yararlanma hakkı olduğunu belirterek su indirimi için hiçbir kısıtlama olmadığını söyledi.

 

%40 ve üzeri engelli raporu olmasının yeterli olduğunu belirtti. Su abonesinin mutlaka engelli kişinin üzerine olmasının gerekmediğini belirten AKÇAY, ailede eş, çocuk ;anne babanın %40 ve üzeri engelli raporu olması yeterlidir dedi.

 

 

 

Etiketler:

,