BAŞKAN MIHÇI : ENGELLİLER DİLENCİ DEĞİLDİR !
  • Tarih: 01 Mart 2021
  • Yazar:

BAŞKAN MIHÇI : ENGELLİLER DİLENCİ DEĞİLDİR !

TSD Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı yapmış olduğu yazılı açıklamada :

 “Bizim adımıza para toplayanlara itibar etmeyin, biz dilenci değiliz. Topladıkları paralar nereye gidiyor bilmiyoruz” uyarısında bulundu.

Başkan Mıhçı:

“Biz engelliler olarak hayatın her zaman içinde yer aldık almaya devam edeceğiz. Engelleri nedeni ile eve kapanan bizim insanımız artı bu düşünceleri bir kenara bırakmış. Kendisi ile barışmış, hata tebessümle ümitle bakmaya başlamıştır. Her sağlıklı bireyin potansiyel bir engelli olduğu insanımız aklından çıkmamalı Engellilerin hayata olan tüm engelleri ortadan kaldırılmalı ve onların hayatının her kademesine kolaylık sunulmalıdır” diye konuştu.

Engelli camiasının en büyük sorununun bizim adımızı kullanarak kapı kapı gezip para toplayanlar olduğunu söyleyen Başkan Mıhçı,eskiden şehiriçinde kalabalık yerlerde dergi gazete vb materyal satıyorlardı şimdi ise taşra mahallelere yöneldiler.Adaklık koyundan bakliyata kadar herşeyi topluyorlar.Lütfen bu insanlara prim vermeyelim.Bunların topladığı paraların bir kuruşu bile engelliye gitmiyor.Devletimiz muhtaç olan engelliyede ona bakanada maaş veriyor,hiçbir engelli dilenecek kadar muhtaç değildir.bu düzenbazların oyunlarına gelmeyelim dedi.

 

Etiketler:

,