EMNİYET MÜDÜRNDEN SAKATLAR DERNEĞİNE İADE-İ ZİYARET

Çarşamba, 16 Eylül 2020 08:05 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

 

 

 

EMNİYET MÜDÜRNDEN SAKATLAR DERNEĞİNE İADE-İ ZİYARET

Geçtiğimiz ay ilçemizde göreve başlayan emniyet Müdürü Sadık Elden Türkiye Sakatlar Derneğini Ziyaret ederek dernek başkanı Akçay dan dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Dernek başkanı Emrullah Akçay kardeşimin çok azimli, aktif ve  örnek çalışmaların çok önemsediğini belirten emniyet müdürü Sadık Elden bizlere düşen ne görev varsa her zaman yanlarında olacaklarını belirterek özellikle engelli araç park yerlerine park eden sağlıklı sürücülere asla göz yummayacaklarını belirtti.

 ENGELLİ İSTİSMARINA GEÇİT YOK

Emniyet Müdürü Sadık Eldenin  dernek ziyaretinde Dernek başkanı Emrullah Akçay engelli istismarı konusunda yaşadıkları sıkıntıları anlatarak destek  istedi. Akçay:

İlçe Kaymakamlığımız ,ilçe belediyemiz ve sakatlar derneği işbirliği ile hazırlanan ve CARGİLL sponsorluğunda bastırılan afişlerin emniyet ve zabıta teşkilatımız tarafında ilçenin bütün kamuya açık alanlarına, bina girişlerine   ve işyerlerine  Jandarma işbirliği ile köylerimize asılması   konusunda işbirliği içinde olduklarını  belirtti.

Sakatlar Derneği Orhangazi Şube ilçe özellikle ilçe dışından gelerek engellilere yardım edeceğiz, tekerlekli sandalye alacağız yalanlarıyla kalem, dergi satarak halkımız sömüren ve engellileri dilenci gibi gösteren sahtekarlara asla itibar edilmemesini isteyerek ilçemizde bu kişilere karşı birlikte mücadele edilmesini istedi.

Sayın Kaymakamımızın ve sayın Belediye Başkanımızın  ilçemizde engelli istismarına geçit verilmemesi konusunda yaptığımız çalışmaya destek olduklarını belirten dernek başkanı Akçay, ilçemiz engellilere yönelik hizmetler yönünden öne çıkan bir ilçe biz engellilerin hiç kimseye muhtaç olmadan yaşamaları için çalışan örnek bir ilçeyiz dedi.

 

 

| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı