TÜM ÜRÜNLERİNİ SATIN ALDI 8 MART'I KUTLADILAR

Salı, 10 Mart 2020 09:12 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çerkezköy Şube yönetimi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde, örnek bir davranışa imza atarak, emekçi kadınlara gerçek bir gün yaşattı. Emekçi kadınların ürünlerini satın alan TSD Yönetimi, onların 8 Mart'ta evlerinde oturup Dünya Kadınlar Günü'nün tadını çıkarmasını sağladı.

KÖYLÜ KADINLARI ZİYARET ETTİLER

Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar ve yönetimi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde, ilçedeki köyleri ziyaret ederek kadınlarla buluştu. Tarlada, bağda, bahçede çalışan köylü kadınlarla bir araya gelen Kocaçınar ve beraberindekiler, bir günlük ürünlerini satın alarak, adeta Kadınlar Günü hediyesi verdi.


ÜRÜNLERİNİ SATIN ALIP PAZARA GİTMELERİNİ ENGELLEDİLER

Kadınlar günü nedeniyle Çerkezköy'ün köylerine giden TSD Şube yönetimi, evinde ekmek pişirip satan, tarlasında yetiştirdiği yeşillikleri, pazara götürdüğü sütü-yumurtayı satın aldı. Kadınların pazarda satış için hazırladıkları bir günlük ürünlerini satın alıp, pazara gitmelerine engel olan TSD Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar ve beraberindekiler daha sonra günü birlikte geçirdi. Köylü kadınlardan birinin pazarda satmak istediği 43 ekmeği satın alan TSD Şube yönetimi, daha sonra çeşitli ikramlarla birlikte ekmeklerini aldıkları köylü kadınlarla sohbet edip 8 Mart'ı kutladı.

 

KADINLAR GÜNÜ'NDE ÇALIŞMADILAR

Çeşitli ikramlarında yapıldığı köylü kadınlarla gerçekleşen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü buluşmasında, örnek bir kutlama da ortaya çıktı. Köylü kadınlara küçük hediyeler de veren TSD Şube Başkanı Kocaçınar ve yönetimi emekçi kadınları bu özel günde, bir gün de olsa, dinlenerek geçirmesini sağlayıp gönül aldı.

 

 

 

| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı