AKÇAYDAN 2020 ENGELLİ MAAŞLARI AÇIKLAMASI

Pazartesi, 30 Aralık 2019 11:08 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

 

Türkiye Sakatlar Derneği ve Orhangazi Engelliler Koordinasyon merkezi Başkanı Emrullah AKÇAY ;2020 yılında  engellilerin evde bakım maaşı, engelli maaşları ile ilgili kişi başı gelir  limitleri Ve ÖTV siz  araç  alımlarıyla ilgili  değişen limitler hakkımda açıklamalarda  bulundu.

AKÇAY:

1..Ailesinde bakıma muhtaç engelline bakan kişilere bakan kişilerin bakım maaşı alabilmeleri için aynı hanede yaşayan kişilerin gelir kriteri 1402 TL olarak belirlenmiştir.

2. % 40 ve üzeri engelli olan ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan  kişilerin engelli maaşı alabilmeleri için hane geliri toplamı hanede yaşayan kişi sayısına bölünerek  701 TL olarak belirlenmiştir.

3.ortopedik engellilerin ve ailesinde %90 ve  üzerinde engelli raporu olan kişilerin ÖTV siz araç alabilmeleri için üst limit 303 200 TL olarak belirlenmiştir

Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Emrullah AKÇAY  2019 yılında  daha düşük olan maaş bağlama tutarları ve araç alım limitleri yüzünden bu haklardan yararlanamayan engellilerin 2020 yılında  yeni belirlenen tutarlara göre  durumlarını gözden geçirerek hak kaybına uğramamalarını istedi.

AKÇAY:

Konu hakkında bilgi almak isteyen engelli kardeşlerimizin kütüphane altında hizmet veren  Orhangazi Belediyesi engelliler Koordinasyon merkezimize ve sakatlar derneğimize gelerek bilgi almalarını istedi.

2020 yılının ülkemize, ilçemize huzur, barış  sağlık ailelerimize mutluluk getirmesini yüce ALLAH dan  niyaz ediyor, sakatlıkların olmadığı engelsiz bir dünya hayaliyle nice yıllar diliyorum.

 

| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı