Engelli Meclisi Başkanı Aydoğan Arslanca

Cuma, 29 Kasım 2019 07:43 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Seçimler öncesinde açılış konuşmasını Melek Gözde Gürsoy Hoşafçı yaptı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından Kent Konseyi Başkanı Gülbahar Edik Kayhan Divan Kurulu başkanlığına getirilirken Divan Kuruluna da Melek Gözde Gürsoy Hoşafçı ve Birol Keski getirildi.

Gülbahar Edik Kayhan seçimler öncesi Engelli Meclisi Başkanı ile Yürütme Kurulu Üyeleri seçimi hakkında kısa bir bilgilendirme konuşması yaptı. 

Daha sonra Engelli Meclisi Başkanlığı için adaylığını açıklayan Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca, Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi Üyesi Öğretmen Zuhal Karın, Görme Engelli Fethiye Belediyesi Personeli Ramazan Değirmenci kendilerini tanıtıp; projelerini anlattılar.

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi ve belirlenen listeye göre katılımcılar oylarını kullandı. Oylama sonunda Aydoğan Arslanca 90 oy ile Engelliler Meclisi Başkanı seçilirken, Ramazan Değirmenci 46, Zuhal Karın ise 41 oy aldı.

Yürütme Kurulu üyeliklerine ise Osman Ardıç, Zuhal Sözeri, Cemil Yanar, Songül Ertekin, Gülten Oral, Zafer Kutay ve Hakkı Bozdoğan seçildiler.

KAZANAN ENGELLİLER OLSUN

Seçim hakkında değerlendirmede bulunan Engelli Meclisi Başkan adaylarından Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca:

“Seçim heyecanlı geçiyor. Fethiye’deki engellilerin önündeki engelleri kaldırmak adına aday oldum. Tüketen değil üreten bir engelli toplumu oluşturmak istiyoruz. Bu yarışı kim kazanırsa hayırlı olsun dileklerimizi ileteceğiz. Kazanan arkadaşımızın yanında olacağız ve destek vereceğiz. Dileğimiz kazanan engelliler olsun” dedi. 

HER ZAMAN BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ

Engellilerin her zaman birlikte çalıştıklarını belirten Engelli Meclisi Başkan adayı Zuhal Karın:

“Burada aslında bir sözcü seçiyoruz. Her zaman birlikte çalışıyoruz. Engelliler adına bir şeyler yapmak istiyorum. Bu yüzden aday oldum. Engellilerin yanında yaşlılar ve bebek sahibi annelerin de sorunları bizlerle ortak” ifadelerini kullandı. 

BU GÖNÜL İŞİDİR 

Engelli Meclisi Başkan adayı Ramazan Değirmenci de:

Tüm engellilerin önündeki engelleri aşmak için şu zamana kadar iyi şeyler yapıldı. Fakat biz arkadaşlarımızla beraber daha iyisini yapmayı arzuluyoruz. Heyecanlıyım, ilk defa böyle bir seçime katılıyorum. Görevi bize layık görürlerse, elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Bu iş gönül işidir” diye konuştu. 

 

 

 

| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı