Tsd Uyardı: "Engelliler Adına Para Toplayanlara İtibar Etmeyin"

Çarşamba, 02 Ocak 2019 08:32 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

SAMSUN(İHA) – Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, dernekleri adına para toplayan şahıslara itibar edilmemesi ve bu kişilerin emniyete ihbar edilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye genelinde birçok kişi yardım bahanesiyle engelli derneklerinin adını kullanarak vatandaşlardan para topluyor. TSD Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu:

Engelli derneklerinin adını kullanarak kişilerin sokaklarda para topladığını söyledi. Bu kişilerin ellerinde dergiler ile para toplamaya çalıştıklarını kaydeden Hakyemezoğlu, "Bizlerin adını kullanarak toplanan paraların nerelere gittiği bilinmiyor. Türkiye Sakatlar Derneği'nin dışında akülü araç veya tekerlekli sandalye yardımında bulunan başka dernek yok.

Bizlerin mücadelesi engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak. Bizler adına kimse para toplamasın. Haftada en az 3-4 defa bize bu konuda şikayet geliyor. 'Sizin adınıza para toplanıyor' deniliyor. Biz dernek olarak hiçbir zaman para toplamadık ve kendi ayaklarımızın üzerinde durmaya çalışıyoruz" dedi.

| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı