SAKATLAR DERNEĞİNDEN MÜFTÜ YUSUF TUNAYA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Perşembe, 06 Aralık 2018 07:50 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

 

Türkiye Sakatlar Derneği Orhangazi Şube Başkanı Emrullah Akçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri 3 Aralık Dünya Engelliler gününde ilçe müftülüğünün derneğe 43 Adet tekerlekli sandalye bağışından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Dernek Başkanı Akçay:

 Türkiye de bir ilke imza atan sayın müftümüze ve çalışanlarına engelli kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum. Bu sandalyeler Orhangazi deki engelli kardeşlerimiz için çok anlamlı ve önemli. İlçemizin en ücra köşesindeki sandalye ihtiyacı olan kim varsa muhtarlarımız aracılığıyla ulaştırıyoruz dedi.

İlçe Müftüsü Yusuf Tuna:

 Sakatlar Derneğinin kendilerine sunduğu plaketin hayatımda aldığım en anlamlı plaket olduğunu dile getirerek engelli kardeşlerimiz için canla başla çalışan dernek başkanı kardeşim Emrullah Akçay ı hayata pozitif bakışından dolayı kutluyorum, tebrik ediyorum engelinden dolayı hayata küsmeyen toplumun her kesimiyle  güzel bir iletişim içinde olan bir kardeşimiz hayatı ve yaptığı işi seven insanlara hizmeti kendine ilke eden bu kardeşimiz bizi  böyle bir  hayırda buluşturdu ,sebep oldu bizde müftülük olarak camilerimizde cemaatimize bu konuyu anlattık ve yardım talep ettik .

Toplanan yardım sonucunda 43 adet  tekerlekli sandalye temin ederek özelikle 3 Aralık dünya engelliler gününde güzel bir törenle teslim ettik. inşallah her yıl bu şekilde bir organizasyon sonucunda derneğimiz aracılığıyla yaşlı ve  engelli kardeşlerimize destek olmaya devam edeceğiz dedi.

 

| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı