Başkan Hedefi Tutturdu

Çarşamba, 07 Kasım 2018 08:39 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi içinde oluşturan 'Engelsiz Dart Alanı'nın açılışında atış yapan Başkan Alinur Aktaş, hedefi tutturmayı başardı.

Engelli sporcuların antrenman yapabileceği ve müsabakalarını oynayabileceği 'Engelsiz Dart Alanı' açıldı. Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş,

Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şubesi Başkanı Müzeyyen Yıldırım:

Türkiye Bowling, Bocce Dart Federasyonu Bursa Dart İl Temsilcisi Mevlüt Arslan, Milli sporcu Dart Antrenörü Nihat Demir ile engelli vatandaşlar katıldı. Alinur Aktaş, açılışı gerçekleştirilen alanın Türkiye'de bir ilk olduğunu söyledi.

Dart sporunun son yıllarda ciddi ilgi gördüğüne işaret eden Aktaş, "Biz bu güzel mekan içerisinde daha farklı neler yapabiliriz noktasında çalışmalar yaptık. Dart sporu son yıllarda ciddi şekilde yayılmaya başladı. Engelsiz Yaşam Merkezi'nde kardeşlerimizin engellerini ortadan kaldırarak yeniliklerle buluşturmak istiyoruz.

Kültürle, sanatla, sporla buluşturmak ve nihayetinde maksadımız onların hayatlarını kolaylaştırmak. Engelsiz Dart Alanımızı Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şubesi ve Türkiye'nin ilk engelli Dart Antrenörü Nihat Demir ile faaliyete geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu alan engelli vatandaşlarımızın hayatına dokunacak ve onlara yeni bir değer katacak. Aynı zamanda Türkiye'de ilk olan bu alan başka şehirlerde yaygınlaşır ve engelli sporcularımız karşılıklı müsabakalarını gerçekleştirir" diye konuştu.

 

| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı