Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı, Kaymakam Şahiner’i Ziyaret Etti

Cuma, 06 Temmuz 2018 10:08 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’e  bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi yönetim kurulu başkanı Aydoğan Arslanca ile birlikte Kaymakam Şahiner’i ziyaret eden Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz; derneğin faaliyetleri ve çalışmaları  hakkında bilgi verdi. 

Şükrü Boyraz konuşmasında:

“Türkiye genelinde 60 tane şubemiz bulunmaktadır. Fethiye’ye de yeni bir şube açtık. Derneğimiz  Kızılay’dan sonra kamu yararına bakanlar kurulu kararıyla  kurulan  köklü bir dernektir. Amacımız engellilerin topluma olan adaptasyonları sağlamaktır.

Engellilerin engellerini kaldırmaktır. Engellileri sosyal yaşamın içerisine sokmaktır. Engellileri normal insanlarla birlikte sosyal hayatı paylaşmasını sağlamaktır. Yaşadığımız bu zamanda;  engellilerin  kamu  ve resmi kurum  binaları ile ibadetlerini yapmak için camilere  rahatlıkla girip,  çıkmalarını  istiyoruz.

Sokağı, caddeyi, parkları ve tüm ortak yerleri  rahatlıkla paylaşmalarını istiyoruz.  Bu anlamda Fethiye’de de çok hoşuma giden bir hizmet gerçekleşmiş. Onu da gidip ziyaret ettim. Çalış Plajında engellilerin normal insanlarda olduğu gibi denize girmelerini  sağlayan bir platform ve tesis yapılmış.

Gerçekten takdir edilecek bir belediye başkanınız var. Birazdan kendisini gidip ziyaret edeceğiz. Amacımız engelliler için eşit  bir yaşamdır” dedi.

Ziyaretten dolayı teşekkür eden Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’de açıklamasında:

“Fethiye Kaymakamlığı olarak ilçemizde engelli vatandaşlarımız için her türlü yardımı ve desteği yapmaktayız. Devletimizin ve hükümetimizin tüm imkanlarını seferber etmekteyiz. Bakanlığımıza bağlı sosyal yardımlaşmamızın tüm hizmetleri engelliler için kullanılmaktadır.

İlçemizdeki yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının engellilerin hayatını kolaylaştırmak için yapmış oldukları çalışmalara da destek vermekteyiz.  Resmi ve kamu  binalarında  engellilerin girip çıkmalarını kolaylaştırmak  için gereken tüm düzenlemeleri yaptık.

Fethiye Kaymakamlığı binasında da engelliler için bir asansör olmadığından dolayı nüfus müdürlüğümüz başta olmak üzere büroları  giriş katında  konuşlandırarak engellilere hizmet verecek şekilde tadilatta bulunduk. 

Engelliler için asansör ve engelliler rampasının yapılması için çalışmalarımızı tamamladık. Gereken tüm izinler alındı fakat kaymakamlık binasının komple yıkılıp yerine yenisinin yapılması durumu var. Devletimizden ve bakanlığımızdan  bu konuda  haber bekliyoruz.

Onay çıkar çıkmaz duruma göre hareket edilecektir. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı