Türkiye Sakatlar Derneği tarafından hayata geçirilen Engelli Bireylere Dijital Dünyada Yeni Bir Gelecek projesinde Engelsiz Bayilik'te "Biz de yapabiliriz

Çarşamba, 11 Nisan 2018 07:54 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

 

Türkiye Sakatlar Derneği tarafından hayata geçirilen Engelli Bireylere Dijital Dünyada Yeni Bir Gelecek projesinde Engelsiz Bayilik'te "Biz de yapabiliriz" sloganı ile Tüm Türkiye'de çalışmalarımızı başlattık.

Engelli bireylerin ekonomik özgürlüklerini kazanarak istihdama katkıda bulunacak  bu projemizin detaylarını aşağıdaki gibi paylaşıyoruz.

Hayatlarını ulaşım ve erişilebilirlik yüzünden zor şartlar altında sürdüren engelli bireyler için 1960'dan beri çalışan Türkiye Sakatlar Derneği tarafından hayata geçirilen Engelsiz Bayilik projesi, engelli bireylere evlerinden yönetip gelir elde edebilecekleri akıllı e-ticaret sistemi alt yapısı sunmaktadır.

Her engelli birey adına ayrı bir sitenin açıldığı; tedarik, faturalama, kargo gibi operasyonların Engelsiz Bayilik tarafından yürütüldüğü sistemde engelli bireyler dijital dünyada aktif bir rol alıyor ve kendi gelirlerini elde edebiliyorlar. Türkiye Sakatlar Derneği olarak böyle bir projeye öncülük etmek ve üyelerimiz başta olmak üzere ülkemizdeki engelli bireylere bu konuda destek verebilmek birinci önceliğimizdir.

Amacımız 12 ay içerisinde 10 bin engelli bireye ulaşarak bir gelir kapısı yaratabilmek ve bu projeye ile engelli bireye istihdam ile birlikte ticaretin kapsını da aralamaktır.

Sistem ile ilgili daha detaylı bilgi için www.engelsizbayilik.com üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Engelsiz Bayilik tarafından açılan sitelerden bazılarına göz atmanız mümkün:

www.engelsizyasamlabiz.com

Yönetici: Ferhad Dede - Fiziksel Engelli

 

www.engelsizpet.com

Yönetici: Semiha Uysal - Görme Engelli

 

www.binnurla.com

Yönetici: Binnur Semiz - Fiziksel Engelli,

| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı