TSD Orhangazi şubemizin 5. Olağan Genel Kurulu

Pazartesi, 12 Mart 2018 08:43 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

 

 

 

Başkan :AKÇAY 

Sayın Kaymakamım….

TSD Orhangazi şubemizin 5. Olağan Genel Kuruluna Hoşgeldiniz.

Konuşmama başlarken  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa kemal ATATÜRK ,silah arkadaşlarını  ,aziz şehitlerimizi ve dernek yöneticilerimizden ahirete irtihal eden İsmail AYDIN ve Mehmet ŞENKUL abimi rahmet,şükran ve minnetle anıyor makamları cennet olsun diyorum.

Ayrıca 2 gün önce kutladığımız 8 mart dünya çalışan kadınlar  gününde belki de  ihmal ettiğimiz henüz 22 yaşında genç bir anne olarak  yatağa bağımlı kızıyla 35 yıl boyunca yaşayan ve kısa bir süre önce kızını cennete uğurlayan YENİGÜL hanımı , aynı  genç yaşlarda hayatlarını  engelli oğullarına  atayan SEMA,SEHER,HURİYE ve diğer hanımefendi kardeşlerimin de 8 mart çalışamayan kadınlar gününü kutluyor, cennet anaların ayağı altındadır hadis i şerifine layık olan başta engelli anneleri olmak üzere bütün annelerin önlerinde saygıyla eğiliyor ellerinden öpüyorum.

DEĞERLİ MİSAFİRLER ,türkiye sakatlar derneği  yönetimi olarak görevde bulunduğumuz 2 dönem de 6 yıllık süre içerisinde tek amacımız engellilere daha iyi hizmet etmek ,toplumda yer edinmelerini sağlamak ve ihtiyaçları olan her türlü medikal malzemeleri karşılamak olmuştur.

Engelli istismarına karşı savaş açarak afişlerle Orhangazi halkı bilinçlendirilmiştir. Amacımız  Engellilerin dilenmesini değil dinlenmesi olmuştur.

BİZDE VARIZ FARKINDAMISINIZ ? dedik Farkında olması gereken herkesin yanımızda  olduğunu gördük . bu vesileyle bizi fark eden herkesin bizde farkında olduğumuzu bilmenizi isterim.

Görev yaptığım 6 yıllık sürede derneğimiz hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmamış her partiye aynı yakınlıkta olmuştur.

Bu  sürede İsmail TARTAR VE Neşet ÇAĞLAYAN başkanımızla çalışma çalışma şansım olmuş ve her ikisinden de sonsuz bir destek görmüşümdür.bu vesileyle her iki başkanımıza da engelliler ve aileleri adına Teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum , geçici bir rahatsızlığı olan İsmail TARTAR başkana geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Ayrıca bu süre içerisinde 2 kez  tekerlekli sandalye kampanyası yaparak hayırseverlerden 200 tekerlekli sandalye temin edip derneğimize bağışlayan kent konseyimize ve ,hayırseverlerimize teşekkür etmek istiyorum.

Çalışmalarımızı halkımıza duyurma konusunda özenle  haber yapan yerel basın temsilcilerimize de  teşekkür ediyorum.

Görev süremiz içerisinde bizden desteklerimi hiç esirgemeyen başta ilçe kaymakamımıza, belediye başkanımıza ,tüm ilçe yöneticilerimize ,sivil toplum örgütlerine, siyasi parti ilçe başkanlarına ,hayırsever vatandaşlarımıza ve Orhangazi halkına teşekkür ediyorum.

Yapılacak seçimlerde üyelerimiz destek verir, rabbim sağlık verirse  ve bir sakatlık olmazsa 3 yıl daha kader arkadaşlarıma ve ailelerine hizmet etme şerefini kazanmış olacağım.

Sayın kaymakamım, değerli üyelerimiz  Belediye binası içindeki engelliler Koordinasyon merkezi büromuzu kısa bir süre içinde sakatlar derneğimizin bitişiğindeki yere taşıyarak tek çatı altında hizmet vereceğiz.

Yaptığımız çalışmalarla ilgili faaliyet raporumuz bir arkadaşımız tarafından okunacağı için detaya girmek istemedim.

Bu vesileyle genel kurulumuza katılıp şeref veren   başta kaymakamımıza ,tüm misafirlerimize, üyelerimize ,ailelerine teşekkür ediyor, SEVGİ HER ENGELİ AŞAR sözüyle saygılar sunuyorum.Şeklinde Konuşma Yapıldı.

 

| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı