TSD Orhangazi Şubesi Başkanından Açıklama

Pazartesi, 08 Ocak 2018 09:56 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

 

2018 YILI EVDE BAKIM MAAŞI BAĞLANMA GELİR KRİTERİ BELLİ OLDU

Türkiye Sakatlar Derneği Orhangazi Şube başkanı Ve Belediye Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Emrullah AKÇAY ağır engellilere bakan kişilere bağlanan evde bakım maaşı almak için ailede aranan kişi başı geliri asgari ücretin 2/3 ünü geçmemesi gerekiyor 2017 yılında bu rakam 847 TL iken 2018 yılında 967 TL olarak belirlendi dedi.

AKÇAY;2017 yılında  az bir farkla ailenin gelir kriteri yüzünden bakım maaşı bağlanamayan kişiler asgari ücretin 2018 yılında yükselmesinden dolayı yeniden gelirlerini 967 TL ile ailedeki kişi sayısı ile çarparak bulabilirler. Bu durumda olan kişilerin bizimle irtibata geçmeleri durumunda kendilerine yardımcı olacaklarını belirtti.

 

AKÇAY; Evde bakım maaşı bağlanabilmesi için kişilerin tam teşekkülü bir hastaneden(Orhangazi Devlet Hastanesi dahil ) % 50 ve üzeri ve ağır engelli EVET olan bir sağlık kurulu raporu almaları gerekiyor, engellinin ağır engelli sayılabilmesi için yeme içme ,yıkanma, tuvalet ve öz bakım ihtiyaçlarını başkasına bağımlı olması gerekiyor dedi.

 

 

LAST_UPDATED2
| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı