Sakatlar Derneği'nden Ortaokul Öğrencisine Tekerlekli Sandalye

Pazartesi, 06 Kasım 2017 09:42 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi, kas hastalığından dolayı yürüme zorluğu çeken ortaokul öğrencisi Vahit Zafer Şahan'a tekerlekli sandalye hediye etti.

Okul müdürü Mehmet Demir'in müracaatı üzerine harekete geçen Kütahya Sakatlar Derneği yetkilileri, Şahan'ı Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu'ndaki sınıfında ziyaret etti.

Dernek Başkanı Hatice Yakar:

AA muhabirine yaptığı açıklamada, Vahit'in durumunu öğrenince kendisine hayırseverlerin desteğiyle bir tekerlekli sandalye temin ettiklerini söyledi.

Vahit'in sandalyesini vermek üzere okula geldiklerini dile getiren Yakar, şunları kaydetti: 

"Okul müdürümüz Mehmet Bey, okullarında yürüme güçlüğü çeken bir öğrencilerinin olduğunu, kendisine tekerlekli sandalye temin edilmesi hususunda destek isteğini söyledi. Biz de bunun üzerine derneğimize bağışta bulunan hayırseverlerimizin desteğiyle almış olduğumuz tekerlekli sandalyemizi Vahit evladımız için okuluna getirdik ve kendisine takdim ettik. İnşallah güzel günlerde kullanmasını diliyoruz. İlerleyen günlerde Vahit için bir tane de akülü sandalye temin edeceğiz."

Vahit'in babası Orhan Şahan ise :Oğlunun küçük yaşlarda kas hastalığına yakalandığını ve yürümede güçlük çektiğini anlattı.

Oğlu Vahit'i okula kucağında getirip götürdüğünü kaydeden Şahan, "Ancak bundan sonra hediye edilen tekerlekli sandalye ile oğlum daha rahat bir şekilde okulda veya evde gezebilecek. Destek almadan birçok işini halledebilecek. Bu desteklerinden dolayı okul müdürümüze ve Sakatlar Derneği Kütahya şube başkan ve yönetimine ve de hayırseverlerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kendisine tekerlekli sandalye hediye edilen Vahit ise çok mutlu olduğunu, tekerlekli sandalye desteğinden dolayı dernek yetkililerine teşekkür ettiğini belirtti.

 

| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı